Uitgelicht

Waarmee kan ik je helpen?

Mensen schilderen een groot spandoek

Ben jij klaar voor de World Pride March op 8 augustus?

01 augustus, 2026

Op 8 augustus gaan we massaal met cliĆ«nten en collega’s de stad in voor de World Pride March. We varen dit jaar niet mee met de Canal Parade, maar willen wel op een andere manier van ons laten horen. Tijdens de World Pride March willen we met een zo groot mogelijke groep collega’s en cliĆ«nten een zo groot mogelijke vuist maken!

We hebben shirts gepimpt, banners geschilderd, vlaggen uitgedeeld en alvast geoefend. Op 25 juli liepen we namelijk ook al mee met de Pride Walk van Stichting Homomonument.

Zien we je (ook) 8 augustus voor de World Pride March?

Collega’s lopen mee met de Pride Walk 2026 van Stichting Homomonument

Bereid je goed voor

Waar staan we?

HVO-Querido verzamelt vanaf 15:00 bij het Martin Luther Kingstandbeeld in het Martin Luther Kingpark. Je kunt ons herkennen aan de witte (beschilderde) shirts en de HVO-Querido regenboogvlaggen. We gaan met een grote groep, dus we zijn niet te missen!

Zorg dat je van tevoren hebt uitgezocht wat voor jou de handigste route is om naar het Martin Luther Kingpark te komen.

Meer dan 4 kilometer lopen

De Pride March op 8 augustus is een wandeling van het Martin Luther Kingpark naar het Museumplein. De tocht vertrekt om 16:30 en komt tussen 17:30 en 18:00 op de eindbestemming aan. Dat is dus een wandeling van ongeveer 4,5 kilometer in anderhalf uur.

Neem dus alles mee wat jij nodig hebt om zo’n stuk te lopen. Krukken, een rollator, een rolstoel, goede wandelschoenen, blarenpleisters, noem het maar. Er gaan genoeg collega’s en vrijwilligers mee om mensen in een rolstoel te duwen, maar het is niet mogelijk om helemaal te stoppen met lopen tijdens de march. Hou daar dus rekening mee.

Neem een klein tasje mee

Tijdens de Pride Craft & Drag Bingo op 28 juli hebben we goodiebags uitgedeeld. Heb je die gemist? Dan krijg je bij het startpunt van ons alsnog een vlaggetje, een button en een waaier zodat we allemaal goed laten zien waar we voor staan.

Zorg dan dat je zelf het volgende meeneemt:

  1. Een flesje water
  2. Iets te eten
  3. Een beschilderd shirt, protestbord, banner of gewoon een wit shirt

Hou het weerbericht goed in de gaten. Wordt het heet? Zorg dan dat je je goed insmeert met zonnebrand, draag een petje en een zonnebril, en neem extra water mee. Gaat het regenen? Neem dan een (opvouwbare) paraplu mee of een poncho.

Let op: omdat we ongeveer anderhalf uur aan de wandel zijn, is het handig als je tas niet te groot of te zwaar is.

En na de World Pride March?

Na de World Pride March kun je zelf terug naar huis of even blijven plakken bij de gratis evenementen van World Pride Village. Daar zie je artiesten zoals Flare Quartet (Grachten Festival), Jasmine Perez en Kyara.

Vanaf 17:30 vindt ook het Closing Concert plaats tot middernacht. Daarvoor kun je tickets met korting kopen als je gebruik maakt van deze speciale code:

  1. Ga naar Tickets op www.pride.amsterdam/event/closing-concert/
  2. Heb je een stadspas? Kies het Stadspas Ticket voor €7,50 en vul in de volgende stap je stadspasnummer in. Neem je pas ook mee naar het concert
  3. Geen stadspas? Vul eerst onderaan de ticket opties deze Actiecode/Promotional code in: WPSPO26 en er verschijnt dan een nieuw Program Discount Ticket voor €10,00 tussen de ticket opties

Laat van je horen!

Tijdens onze samenkomst met de Pride Craft & Drag Bingo hielden we de regenbooggemeenschap van Duitsland in onze gedachten en dat doen we tijdens de Pride March ook. Juist wanneer haat en geweld toeneemt, moeten we hoopvol blijven en blijven samenkomen, ook wanneer het licht aan het einde van de tunnel zo ver weg lijkt. Samenkomen om te herdenken en om te vieren dat we er nog zijn.

Het blijft dus belangrijk om je steun te laten zien en horen, ook als het niet over jou gaat. We gaan niet voor niets met een grote groep! Mocht je toch verdwaald raken of je onveilig voelen, kun je bij meer dan 40 ā€˜safe spaces’ terecht. Bekijk ze op de website van Rita.

Was jij er tijdens de Pride Craft & Drag Bingo niet bij, maar wil je wel nog graag een shirt of protestbord beschilderen? Dan kan dat nog als je echt om 15:00 in het park bent op 8 augustus. Wij zorgen voor witte shirts, verf, kwasten en doekjes om je handen schoon te maken.

Collega’s, bewoners, deelnemers en bezoekers schilderen een groot spandoek voor de World Pride March 2026

Samenkomen tijdens de Pride Craft & Drag Bingo

Op 28 juli kwamen we samen bij onze Opvang Plantage Muidergracht om met de ongedocumenteerde bewoners uit de regenbooggemeenschap, bezoekers van het Transhuis en ACS, en nog veel meer cliĆ«nten en collega’s voorbereidingen te treffen. Na een inspirerende opening van teammanager Petra en bestuurder Jessica, heeft spreker Sanne ons meer verteld over de queer geschiedenis van Nederland. Met onze historie in het achterhoofd hebben we protestborden, shirts en een hele grote banner geschilderd.

Met onze buik vol van een heerlijke maaltijd van de bezoekers van het Transhuis, was het daarna tijd voor Drag Bingo. Mensen die nog nooit bingo hadden gespeeld, nog nooit iets hadden gewonnen, konden hun geluk niet op. Dat is waar we het voor doen. Verlegen bewoners die uit hun schulp kruipen, meedansen, spontaan de microfoon grijpen en een liedje zingen. Hun glimlach, dat maakt het ’t allemaal waard.

Persoon zit achter een marktkraam met regenbogen

Collega Anna Paula bij onze informatiestand tijdens Amsterdam Pride 2026

Meelopen met de Pride Walk op 25 juli

Ook op 25 juli waren we al op pad met collega’s. We hebben de vlaggen en vlaggenhouders goed getest en onze wandelschoenen op de proef gesteld. De tocht eindigde bij onze informatiestand, waar collega’s de hele dag meer vertelden over ons werk, over inclusieve zorg en over destigmatiserend werken. Mooi om te zien dat het ‘Handboek LHBTIQ+ Inclusieve Zorg & ervaringsverhalen’ enthousiast werd meegenomen door veel voorbijgangers.

Benieuwd wat HVO-Querido nog meer doet voor de regenbooggemeenschap? Lees verder op onze regenboogpagina.

Deel dit verhaal:

Mensen schilderen een groot spandoek

Meer lezen?

Bekijk dan al onze uitgelichte berichten.