Nieuws

  1. HVO-Querido
  2. >
  3. Mensenhandel
  4. >
  5. Deelnemers bloeien op bij Dignita

Deelnemers bloeien op bij Dignita

Tags: ctm
16 mei, 2025

Het Centrum tegen Mensenhandel (CTM) werkt al lange tijd samen met Dignita, een sociale organisatie die kwetsbare mensen helpt om sterker in het leven te staan. Dignita geeft trainingen met een officieel certificaat en biedt persoonlijke begeleiding, onder anderen aan mensen die slachtoffer zijn geweest van mensenhandel.

Persoonlijk en professioneel vooruit

Dignita heeft drie horecalocaties in Amsterdam. Daar kunnen mensen genieten van een lekkere brunch in een veilige en open sfeer. De winst van deze horecazaken gaat terug naar de stichting. Zo probeert Dignita op eigen kracht verder te groeien. De verschillende trainingen die de stichting organiseert, zijn erop gericht om mensen nieuwe vaardigheden te leren en meer zelfvertrouwen te geven. Voorbeelden zijn: omgaan met administratie, werken in de horeca, hygiënisch werken en trainingen in de beautysector. De trainingen zijn makkelijk toegankelijk en gericht op de praktijk. Ze helpen mensen zowel persoonlijk als professioneel vooruit. Cliënten van het Centrum Tegen Mensenhandel (CTM) van HVO-Querido doen al jaren mee aan de activiteiten van Dignita. Bo van Ladesteijn, zorgcoordinator van het CTM: ‘We zien vaak dat deelnemers echt opbloeien. Door de trainingen, het nieuwe zelfvertrouwen en het gevoel dat ze weer meedoen in de samenleving, bouwen ze stap voor stap aan een zelfstandig leven.”

Diepe indruk

Toos Heemskerk, oprichter van Dignita, over het ontstaan van de stichting en de samenwerking met CTM:
“Het gaat om mensen die vaak veel hebben meegemaakt en daardoor kansen zijn misgelopen. Als maatschappelijk werker kwam ik in de jaren ’90 al in aanraking met slachtoffers van seksueel geweld en uitbuiting in Amsterdam. Dat maakte diepe indruk. Ik zag hoeveel begeleiding nodig was om deze mensen opnieuw regie over hun leven te laten voelen. Dignita is ontstaan vanuit de wens om hen weer perspectief te bieden – opties die ze, vaak door omstandigheden buiten hun schuld, nooit hebben gehad.”

Krachtig partnerschap

De samenwerking tussen CTM en Dignita is in de loop van de tijd sterk gegroeid. Het is nu een krachtig partnerschap waarin respect voor mensen, herstel en het sterker maken van mensen centraal staan. Beide organisaties geloven dat het belangrijk is dat mensen zelf keuzes kunnen maken. Dat helpt hen om te herstellen na een moeilijke periode. De samenwerking met Dignita laat zien dat het loont om in mensen te investeren. Niet alleen voor de deelnemers zelf, maar ook voor de hele samenleving.

Luister vooral ook naar deze podcast:

Van mensenhandel naar nieuwe kansen: het werk van Toos Heemskerk – De idealenpodcast | Podcast on Spotify

Toos Heemskerk tijdens de opname van de podcast

Toos Heemskerk tijdens de opname van de podcast

Deel dit bericht:

Meer lezen?

Bekijk dan al onze berichten.