Kennis over mensenhandel
Geef uitbuiting geen kans.
Training mensenhandel
Het expertisecentrum mensenhandel, onderdeel van het expertisecentrum van HVO-Querido, biedt trainingen aan op het gebied van mensenhandel. Al onze trainingen zijn gericht op maatwerk en de vraag die er ligt. Neem voor meer informatie contact met ons op: zorgcoordinatie.noordholland@hvoquerido.nl of bekijk ons trainingsoverzicht.
Hoe kan ik direct een slachtoffer van mensenhandel helpen?
En wat moet ik doen als ik mensenhandel vermoed?
In 2019 heeft het dagblad Trouw een speciale bijlage uitgebracht waarin zorgcoördinatoren van het Amsterdams Coördinatiepunt Mensenhandel (ACM, onderdeel van HVO-Querido) en Blijf Groep samen allerlei tips geven.
Bekijk direct de tips om slachtoffers van mensenhandel te helpen.
Onze zorgcoördinator Younice zei in Trouw: ‘HVO-Querido vangt al een decennialang slachtoffers van mensenhandel op in Amsterdam. Dit doen wij vanuit het Centrum tegen Menshandel (CTW). Onze kennis en ervaring brengen we nu ook naar andere gemeenten in Noord-Holland.’
‘Er zijn hierdoor al veel meer signalen van mensenhandel binnengekomen,’ gaat Younice verder. ‘Er zijn veel meer uitbuitingssituaties in de regio dan die je ogenschijnlijk ziet. Als je niet kijkt, dan is het er ook niet. Als professionals en instanties weten hoe ze moeten kijken, zie je dat er direct veel meer slachtoffers in beeld komen.’